استفاده از کود سه بیست برای درست کردن گازهای اشک آور

برای گرفتن اعتبار از کود سه بیست باید مراحلی را انجام دهید که ما در این بخش از مقاله مطالب صحیح و امتحان شده را در اختیار شما قرار می دهیم که شامل:

خاک های آزمایشی: بدانید که خاک از قبل حاوی چه مواد مغذی است، از جمله N باقیمانده، فسفر و پتاسیم موجود، و همچنین pH خاک. نمونه برداری از خاک قبل از استفاده از زمین. گزارش آزمایش خاک میزان مواد مغذی قابل تامین خاک را نشان می دهد و مقدار مورد نیاز را از منابع دیگر توصیه می کند.
آنالیز کود: قبل از پخش کود نمونه برداری کنید نتایج باید شامل محتوای ماده خشک و همچنین محتوای N، P و K باشد.

تعیین زمان مصرف: استفاده از کود دامی درست قبل از کاشت یا در مراحل اوج رشد به گیاهان بهترین شانس را برای استفاده از مواد مغذی می دهد همچنین احتمال ترشح مواد مغذی را کاهش می دهد.

تعیین میزان مصرف: برای محاسبه بهترین میزان مصرف، سطح مواد مغذی در خاک و کود را با نیازهای محصول متعادل کنید این اطمینان حاصل می کند که مواد مغذی کافی را برای هدف عملکرد خود استفاده می کنید، اما مواد مغذی بیشتری از نیاز محصول ندارید.
کالیبره کردن کود پخش کن: با کالیبره کردن تجهیزات، می توانید از مصرف زیاد یا خیلی کم کود در هر هکتار محافظت کنید کود بیش از حد ممکن است برای منبع آب مضر باشد و مقدار کم آن می تواند به عملکرد محصول آسیب برساند.

در صورت نیاز از کود تکمیلی استفاده کنید: اگر میزان مصرف بر اساس فسفر باشد، ممکن است نیتروژن اضافی مورد نیاز باشد اگر از کود برای تامین نیاز یک محصول از کود استفاده شود، فسفر می تواند در خاک انباشته شود.

اقدامات حفاظتی را در نظر بگیرید: حفظ آبراهه‌های چمن، نوارهای حائل و سایر روش‌های کیفیت آب به جلوگیری از رسیدن مواد مغذی به منابع آب اطراف کمک می‌کند.

برنامه مدیریت مواد مغذی را مرتباً مرور کنید: با تغییر عملیات، نیاز شما به مواد مغذی نیز تغییر خواهد کرد تغییرات در کاربری زمین، تعداد دام ها، برنامه های تغذیه و روش های کاربرد همگی بر میزان مواد مغذی موجود برای استفاده از محصولات تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *